Môj príbeh a náš príbeh

Kategórie
 
 
 
 
 

Môj príbeh a náš príbeh

Ahojte moji milí, 
v tomto blogu sa vďaka tomu, že ma oslovila na spoluprácu Lucka – majiteľka a zakladateľka tohto eshopu a pre mňa toho najkrajšieho obchodíka s cukrárskymi a kuchárskymi pomôckami v Košiciach, budem s vami zdieľať minimálne raz za mesiac kúsok môjho sladkého sveta. 

 

Volám sa Ivana Kolčáková. Som v prvom rade mama, manželka a až potom cukrárka. Nadovšetko milujem svoju rodinu, priateľov, zvieratá, ktorých doma máme veľa a poviem vám, sú to najlepší chlpatí terapeuti na svete. Milujem slnko, les, more, dúhu a motýle. A v neposlednom rade konečne môžem povedať, že milujem aj moju prácu. Nielen z veľkej lásky k pečeniu vzniklo moje Dobrotkovo. Dobrotkovo – názov, ktorý ukrýva dva významy - dobro v nás a tiež dobroty pre vás. Vzniklo z vášne a lásky k pečeniu a zdobeniu. Rada vymýšľam alebo dotváram či vylepšujem recepty koláčikov. Pri pečení je moje srdce spokojné a naplnené radosťou a všetko toto naplnenie vkladám do koláčov. Toto je moja cesta, moje poslanie. Nie sú to len koláčiky, sú to koláčiky s dušou.  Potvrdilo sa mi, že šťastie k nám môže prísť za akýchkoľvek okolností ak naplno dôverujeme Bohu.

Samozrejme aj ja hľadám inšpirácie na internete, mám mnoho vzorov z kuchárskeho i cukrárskeho sveta. Obdivujem každého človeka, ktorý čokoľvek tvorí svojimi rukami a vkladá do svojej práce obrovský kus svojho srdca. Jednoducho ak človek po niečom túži a cíti vo svojom srdci, že je to jeho cesta, Boh mu zošle do života ľudí, ktorí ho na jeho ceste sprevádzajú. A presne takto sme sa stretli s Luckou – majiteľkou obchodíku Matteo Cucina. Ja ako stála zákazníčka som mala to šťastie, že sa naše životy prepojili a stali sa z nás zároveň veľké priateľky. Určite je to aj preto, že obe sme rodinne založené a naše ruky sú vždy plné kuchárskeho či cukrárskeho náčinia a obe máme srdcia v kuchyni. Každá si svoj sen plníme svojím vlastným spôsobom, ale obe to robíme pre vás a vkladáme do svojej práce kúsok svojho ja.

Nie je tajomstvom, že tento rok by mala vyjsť moja vysnívaná kniha s najobľúbenejšími receptami a práve k týmto receptom plánujem prispievať do tohto blogu s foto-postupmi, aby ste aj videli ako postupujem, či aké pomôcky k práci využívam. Na pomôcky bude v textoch vložený link a môžete si túto pomôcku rovno objednať z e-shopu Matteo Cucina. Kým kniha uzrie svetlo sveta, tak sem vložím vždy nejaký môj nový sladký experiment.

      

Nick Vujicic – môj obľúbený spisovateľ povedal: „Namiesto toho, aby ste venovali svoju pozornosť čas a energiu svojim nedostatkom, neúspechom či chybám, sústreďte sa na svoje dary a požehnania, a na to, čím môžete byť pre svet prospešní – či už ide o talent, poznanie, múdrosť, tvorivosť, tvrdú prácu alebo láskavú dušu. Nemusíte žiť podľa očakávania druhých. Definujte svoju vlastnú verziu dokonalosti.“

A tak verím, že aj tento blog, ktorý sme pre vás s Luckou vymysleli, bude pre vás inšpiráciou. Nielen pri pečení, ale aj inšpiráciou pre život v plnosti.

Rada k mojim príspevkom priložím aj nejakú peknú myšlienku, ktorá aj mňa inšpirovala , aby ste sa mohli tešiť aj na niečo čo pohladí Vašu dušu a možno to budú práve tie slová, ktoré si budete potrebovať prečítať.

Tak verím, že sme vás potešili :-)

S láskou Ivka

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia